Podzimní výprodej. Slevy na produkty těch nejlepších značek právě teď. Nakupovat
Jak správně vybrat kopačky

Jak správně vybrat kopačky

13. 7. 2020 5 min. čtení

Čeká tě rozhodnutí o nových kopačkách? Poradíme ti, jak správně vybrat!

Zvol ideální velikost

Nejdůležitější pro tvůj komfort je jednoznačně velikost kopaček. Samozřejmě by tě neměl tlačit palec, kopačky by však neměly být ani příliš volné, protože v takové situaci v nich takzvaně plaveš a tím ztrácíš cit pro míč a schopnost akcelerace. Je taky nezbytné dát si pozor na rozdílné velikosti u různých značek, proto si vždy raději prohlédni tabulku velikostí, kterou najdeš na stránce s vybranými kopačkami. Ideálně ti kopačky přirostou k noze tak, že je na noze vůbec nebudeš cítit.

Nike Mercurial Superfly Safari

Vyber správný typ podrážky

Hledáš kopačky na přírodní trávu, na umělou trávu nebo do haly? Největší klasikou jsou lisovky (označovány FG – Firm Ground), které bys měl prohánět zpravidla na tvrdších přírodních trávnících. Vhod ti však přijdou i kolíky nebo lisokolíky do měkčího terénu (označení SG respektive SG-PRO), turfy na umělku nebo sálovky do haly. Přečti si více v našem speciálním blogu o typech podrážek a rozhodni se podle toho, na jakém povrchu chceš v nových raketách kralovat.

adidas Copa 20+ FG

Zvaž cenovou relaci

Chceš vypadat a hrát stejně jako profíci nebo si vystačíš se základním vybavením? Značky nabízí své modely v několika řadách, které pokrývají všechny výkonnostní úrovně od naprostých začátečníků až po profesionály pobíhající po světových stadionech. Pokud nemáš vysoké ambice, hraješ převážně pro radost nebo máš zrovna hluboko do kapsy, tak s klidem můžeš zvolit některou z nižších řad.

Jestli však máš ty nejvyšší cíle a chceš za každou cenu pozdvihnout svůj výkon na hřišti, pak Ti vřele doporučujeme investovat do profesionálních kopaček. Ty jsou doslova napěchovány nejnovějšími technologiemi, které maximalizují odolnost, rychlost, přesnost, pohodlí při minimální hmotnosti kopačky. Takové střelky se tak zaručeně stanou platformou, díky které posuneš svou hru na nový level!

Projev svůj herní styl!

Světové značky v dnešní době vytvářejí jednotlivé modely tak, aby vyhovovali herním stylům, kterými se hráči na různých postech prezentují. Skvělým příkladem jsou firmy Nike i adidas.

Jsi křídelník s ohromující akcelerací a nezastavitelnou rychlostí? Pak kopačky Nike Mercurial jsou stvořeny přímo pro Tebe a s jejich speciálním tvarem a podrážkou jednou provždy pláchneš všem obráncům. Máš rád míč u nohy a miluješ tvoření hry? Měl bys nejspíš sáhnout po modelu Nike Phantom VSN, které ti dodají maximální přesnost přihrávek i vedení míče. Pokud patříš k nelítostným zakončovatelům tak ti doporučíme opravdové střelky Nike Phantom VNM.  Pro hráče, kteří se rádi mazlí s míčem nebo rozdávají milimetrové přihrávky jsou tu zase kopačky Nike Tiempo se svrškem z klokaní kůže, který poskytuje dokonalý cit pro míč a pro přihrávku.

kopačky Nike adidas

Obdobně můžeme najít rozdělené i modely u značky adidas. Kopačky adidas X pro dravé a ničivé elementy, adidas Predator pro kreativní hráče kontrolující hřiště, adidas Nemeziz pro hbité hračičky a model Copa s dokonalým citem pro míč.

Které ladí nejlépe k Tvému stylu?

PREDATOR MUTATOR 20+ FG
NEMEZIZ 19+ FG
PREDATOR MUTATOR 20+ FG
NEMEZIZ 19+ FG
X GHOSTED+ FG
SUPERFLY 7 ELITE SE MBAPPE ROSA FG
SUPERFLY 7 ELITE FG
PHANTOM VSN 2 ELITE DF FG
COPA 20+ FG
COPA 20+ FG
VAPOR 13 ELITE FG
VAPOR 13 ELITE FG
Předchozí
Další