Top4Football má nové jméno, odteď jsme 11teamsports Přečti si víc
adidas představuje míč pro finále Ligy mistrů 2020

adidas představuje míč pro finále Ligy mistrů 2020

19. 2. 2020 2 min. čtení

adidas představuje oficiální míč "Finale Instanbul" pro letošní finále Ligy mistrů v Istanbulu.

Jak moc jsme rádi, že je Liga mistrů zpět. S vyřazovací fází nejprestižnější klubové soutěže světa odhaluje adidas zbrusu nový oficiální míč, se kterým si budou chtít světové hvězdy vystřílet pozvánku až do samotného finále v Istanbulu. Právě tímto nádherným městem je inspirován ikonický hvězdicovitý design.

30. května vypukne velkolepé finále ve městě, ve kterém se spojuje zápas s východem. Spletitý design představuje ručně kreslený umělecký výklad mapy Instanbulu, který jedinečně překlenuje oba kontinenty Evropy a Asie. Oficiální míč byl navržen tak, aby oslavoval největší hvězdy milionářské soutěže. 

adidas

Ručně kreslená textura mapy města harmonicky konstrastuje s bílými hvězdami, které tak neodmyslitelně patří v posledních dvou dekádách k ozdobám soutěže. V samotném středu míče se nám vykresluje Bosporská užina, která proudí městem spojující západ s východem.

adidas

Vývojáři adidasu hledali vhodný způsob, jak v textuře odrazit místní kulturu a dědictví města, když nejprve vyřezali design do dřeva. Nápadný fialový odstín pak představuje zapadající slunce nad řekou.

adidas

Pořiď si oficiální míč pro vyřazovací fázi Ligy mistrů 2020 již nyní v Top4Football.

Jakub Jonáš - Top4Football.